Banki.pl
Patronem serwisu jest portal

Ekspensja banków

Ekspensja banków

Ekspansja banków o charakterze komercyjnym w Polsce jest bardzo duża. Okazuje się bowiem, że banki spółdzielcze cierpią z tego powodu, jest ich bowiem coraz mniej. Czasy, kiedy mogliśmy korzystać z oferty wszystkich instytucji finansowych powoli mijają. Doczekaliśmy się ery kilku liderów bankowych, które wiodą prym w kwestii sprzedaży swoich produktów finansowych.

Wejherowo - na pewno wiele osób słyszało o tej miejscowości. Jest to miasteczko, które może się pochwalić wieloma ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Przykładem jest Kalwaria Wejcherowska, plac Jakuba czy barokowe kościoły. Niestety ten piękny krajobraz zaburza jedna rzecz. Coraz więcej banków , które zajmują miejsca dawnych lokalnych atrakcji. Niestety taka jest kolej rzeczy – wygrywa najsilniejszy. W tym starciu oczywistym wygranym są więc instytucje finansowe, których udziały w rynku są coraz większe. Nie da się bowiem ukryć, że coraz większy procent ludzi korzysta z bankowych przywilejów. Nie ma się bowiem co dziwić ponieważ okazuje się, że coraz mniej osób stać na samodzielny zakup mieszkania czy też samochodu. Instytucje finansowe stale reklamują swoje produkty finansowe.

Banków w Wejherowie jest coraz wiecej. Większość nowoczesnych osiedli to w określonej części banki. Znajdują się one na parterze, jeden obok drugiego. Owszem w każdym mieście powinien być bank. Z tym nawet nie warto polemizować, bowiem jest to instytucja dedykowana konsumentom. Jednak mimo to powinniśmy pamiętać o tym, ze wiele instytucji finansowych w jednym małym mieście to gruba przesada. Z czasem połowa z nich upadnie i pozostaną tylko najsilniejsi - tak działa podstawowe prawo Karola Darwina. I to nie tylko w kontekście usług natury finansowej.

   Kontakt       Polityka prywatności       Regulamin   

© 2012 Banki.warmia.pl. All rights reserved